07 Październik 2015
Nawigacja
Produkty PZU Życie
Produkty PZU
Produkty PZU Życie
iPolak - pobierz aplikację MSZ i podróżuj bezpieczniej!
iPolak - pobierz aplikację MSZ i podróżuj bezpieczniej!Bezpłatna aplikacja iPolak to niezbędnik w podróży. Wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej, podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu czy jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych zakątkach świata. Można w niej także znaleźć aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ.
Turystom w USA urodził się wcześniak. Potrzebują 130 tys. funtów.
FinanseMłodej brytyjskiej parze podczas wycieczki do USA przedwcześnie urodziło się dziecko. Komplikacje związane z porodem sprawiły, że rodzice i maluch muszą pozostać za granicą przez trzy miesiące. Nie mają na to środków, podobnie jak na rachunek ze szpitala. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w internecie. Na razie - z umiarkowanym odzewem.
Czy posiadasz wystarczająco wysoką ochronę swojego zdrowia?
Czy posiadasz wystarczająco wysoką ochronę swojego zdrowia?Suma ubezpieczenia, na jaką decydujesz się powinna zapewnić tobie odpowiednią kwotę na ewentualne leczenie. A czy wiesz, ile kosztuje choroba? Nasi koledzy z konkurencji (Amplico Life) poprosili niezależny zespół lekarzy specjalistów o przygotowanie takiego zestawienia. Zobaczcie, co z niego wynika:
Asystent z UFG pomoże po wypadku
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował bezpłatną aplikację "Na wypadek". Ten mobilny przewodnik asystuje kierowcy w stresującym momencie tuż po wypadku drogowym i pomaga zebrać niezbędne informacje - potrzebne przy likwidacji szkody u ubezpieczyciela. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na platformach Android oraz iOS.
Coraz trudniej kierowcom będzie ukryć brak OC
Policjanci otrzymali właśnie narzędzie, które umożliwia szybkie przesyłanie raportów z kontroli obowiązkowej polisy OC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zakończył wprowadzanie - systemu e-Zawiadomienia - dla komend w całej Polsce. Od 1 stycznia za brak ważnej polisy OC właściciel samochodu osobowego zapłaci do 3,5 tysiąca złotych kary.
Pieniądze za spalony samochód tylko z AC
Pieniądze za spalony samochód tylko z ACW ciągu kilku godzin w wyniku działania podpalacza na kilku gdańskich ulicach spłonęło 19 samochodów o wartości od 1,5 tys. do 150 tys. zł. Odszkodowanie za poniesione straty dostaną tylko ci kierowcy, którzy w momencie zdarzenia posiadali ubezpieczenie AC.
Oszczędzanie i ochrona ubezpieczeniowa
FinanseCzy połączenie ochrony ubezpieczeniowej i oszczędzania to dobry pomysł? Niektórzy mówią, by nie łączyć tych dwóch rzeczy. Zobaczmy więc jak to wygląda w praktyce. Przyjmijmy osobę w wieku 35 lat, która z jednej strony chce oszczędzać środki na czas jak już nie będzie pracować zawodowo. Z drugiej strony ma ma rodzinę - jest w związku, ma dzieci i chce je chronić. Gdyby naszej przykładowej osobie coś się stało, żeby jej rodzina nie została nagle bez środków do życia.
Statystyki ubezpieczycieli pokazują, że najwięcej szkód jest w lecie
Z życia PZUTrudno przewidzieć, czy letnia burza nie spowoduje szkód w naszym domu. Nie zgadniemy, czy zepsuta pralka sąsiada z góry nie zaleje nam mieszkania. Nawet najlepiej zabezpieczone mieszkanie może paść łupem złodzieja. Statystyki szkód mieszkaniowych pokazują, że rozkładają się one z różnym natężeniem w poszczególnych miesiącach. Dlatego warto ubezpieczyć dom i mieć spokój przez cały rok.
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczenia
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczeniaCoraz więcej osób rezygnuje z wykupienia ubezpieczeń przed wypadem za granicę. A wbrew powszechnemu przekonaniu europejska karta EKUZ nie gwarantuje pełnego dostępu do lekarza w państwach Wspólnoty.
Boimy się biedy, a nie zabezpieczamy przed nią rodziny
FinansePolacy niezbyt interesują się tematem ubezpieczeń na życie twierdząc, że nie potrzebują takiej ochrony. Z badań wynika jednak, że co drugi z nas boi się biedy. Często nie przychodzi nam do głowy, że w przypadku śmierci, problem ten może dotknąć naszych bliskich. Expander podpowiada, że o ubezpieczeniu na życie szczególnie warto pomyśleć , gdy w naszym życiu zajdą ważne zmiany - zaciągnięcie dużego kredytu, ślub, a zwłaszcza narodziny dziecka. Od takiego momentu spoczywa bowiem na nas dodatkowa odpowiedzialność.
Gdańsk: Spłonęły trzy samochody.
Gdańsk: Spłonęły trzy samochody.W nocy na jednym z parkingów przed blokiem mieszkalnym na gdańskiej Morenie doszczętnie spłonął samochód osobowy. W wyniku pożaru nadpalone zostały dwa zaparkowane w sąsiedztwie pojazdy. Policja wyjaśnia, czy doszło do podpalenia, czy był to samozapłon.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 98,113 unikalne wizyty