13 Luty 2016
Nawigacja
Produkty PZU Życie
Produkty PZU
Produkty PZU Życie
Wyższe kary za brak polisy OC
FinanseO 6 procent więcej niż obecnie zapłacą kierowcy za brak polisy OC, w 2016 roku. Właściciel samochodu osobowego musi liczyć się z karą w wysokości 3 700 złotych, a ciężarówki 5 550 złotych. Dlaczego kierowcy decydują się na jazdę bez OC? To najczęściej - bo aż w 40 procentach przypadków - wynik nieopłacenia którejś z rat składki za tą polisę i w efekcie wygaśnięcie umowy ubezpieczenia, wskazuje najnowszy raport Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Ubezpieczenie nagrobka w PZU
Ubezpieczenie nagrobka w PZUOd kilkunastu lat w PZU można ubezpieczyć nagrobki. Można to uczynić razem z ubezpieczeniem domu albo osobno. Polisa obejmuje grobowiec lub tradycyjny nagrobek składający się z płyty umieszczonej na cokole oraz tablicę z napisami, a także rzeźby i inne elementy ozdobne.
iPolak - pobierz aplikację MSZ i podróżuj bezpieczniej!
iPolak - pobierz aplikację MSZ i podróżuj bezpieczniej!Bezpłatna aplikacja iPolak to niezbędnik w podróży. Wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej, podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu czy jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych zakątkach świata. Można w niej także znaleźć aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ.
Turystom w USA urodził się wcześniak. Potrzebują 130 tys. funtów.
FinanseMłodej brytyjskiej parze podczas wycieczki do USA przedwcześnie urodziło się dziecko. Komplikacje związane z porodem sprawiły, że rodzice i maluch muszą pozostać za granicą przez trzy miesiące. Nie mają na to środków, podobnie jak na rachunek ze szpitala. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w internecie. Na razie - z umiarkowanym odzewem.
Czy posiadasz wystarczająco wysoką ochronę swojego zdrowia?
Czy posiadasz wystarczająco wysoką ochronę swojego zdrowia?Suma ubezpieczenia, na jaką decydujesz się powinna zapewnić tobie odpowiednią kwotę na ewentualne leczenie. A czy wiesz, ile kosztuje choroba? Nasi koledzy z konkurencji (Amplico Life) poprosili niezależny zespół lekarzy specjalistów o przygotowanie takiego zestawienia. Zobaczcie, co z niego wynika:
Asystent z UFG pomoże po wypadku
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował bezpłatną aplikację "Na wypadek". Ten mobilny przewodnik asystuje kierowcy w stresującym momencie tuż po wypadku drogowym i pomaga zebrać niezbędne informacje - potrzebne przy likwidacji szkody u ubezpieczyciela. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na platformach Android oraz iOS.
Coraz trudniej kierowcom będzie ukryć brak OC
Policjanci otrzymali właśnie narzędzie, które umożliwia szybkie przesyłanie raportów z kontroli obowiązkowej polisy OC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zakończył wprowadzanie - systemu e-Zawiadomienia - dla komend w całej Polsce. Od 1 stycznia za brak ważnej polisy OC właściciel samochodu osobowego zapłaci do 3,5 tysiąca złotych kary.
Pieniądze za spalony samochód tylko z AC
Pieniądze za spalony samochód tylko z ACW ciągu kilku godzin w wyniku działania podpalacza na kilku gdańskich ulicach spłonęło 19 samochodów o wartości od 1,5 tys. do 150 tys. zł. Odszkodowanie za poniesione straty dostaną tylko ci kierowcy, którzy w momencie zdarzenia posiadali ubezpieczenie AC.
Oszczędzanie i ochrona ubezpieczeniowa
FinanseCzy połączenie ochrony ubezpieczeniowej i oszczędzania to dobry pomysł? Niektórzy mówią, by nie łączyć tych dwóch rzeczy. Zobaczmy więc jak to wygląda w praktyce. Przyjmijmy osobę w wieku 35 lat, która z jednej strony chce oszczędzać środki na czas jak już nie będzie pracować zawodowo. Z drugiej strony ma ma rodzinę - jest w związku, ma dzieci i chce je chronić. Gdyby naszej przykładowej osobie coś się stało, żeby jej rodzina nie została nagle bez środków do życia.
Statystyki ubezpieczycieli pokazują, że najwięcej szkód jest w lecie
Z życia PZUTrudno przewidzieć, czy letnia burza nie spowoduje szkód w naszym domu. Nie zgadniemy, czy zepsuta pralka sąsiada z góry nie zaleje nam mieszkania. Nawet najlepiej zabezpieczone mieszkanie może paść łupem złodzieja. Statystyki szkód mieszkaniowych pokazują, że rozkładają się one z różnym natężeniem w poszczególnych miesiącach. Dlatego warto ubezpieczyć dom i mieć spokój przez cały rok.
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczenia
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczeniaCoraz więcej osób rezygnuje z wykupienia ubezpieczeń przed wypadem za granicę. A wbrew powszechnemu przekonaniu europejska karta EKUZ nie gwarantuje pełnego dostępu do lekarza w państwach Wspólnoty.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 110,385 unikalne wizyty