20 Kwiecień 2014
Nawigacja
Produkty PZU Życie
Produkty PZU
Produkty PZU Życie
Powitanie
Chcesz zabezpieczyć swoich najbliższych? Pragniesz dać dobry start w dorosłe życie swoim dzieciom? Zamierzasz otoczyć opieką medyczną swoją rodzinę? Zastanawiasz się jak i z czego będziesz żyć na emeryturze?

Jesteś z Trójmiasta lub okolic? Zapraszam do kontaktu: tel. 501-738-562
PZU wprowadza rewolucyjne zmiany w OC komunikacyjnym
Z życia PZUMasz komunikacyjne OC w PZU i miałeś stłuczkę nie z własnej winy? Teraz to PZU wyceni tę szkodę. Zorganizuje też naprawę Twojego samochodu lub pokryje jej koszty. Bez względu na to, gdzie ubezpieczony był sprawca kolizji. Największy polski ubezpieczyciel wprowadza bezpośrednią likwidację szkód. Doświadczenia europejskie pokazują, że propozycja ta wiele zmieni na rynku OC.
Odszkodowanie z OC po wypadku
Odszkodowanie z OC po wypadkuZostałeś poszkodowany w kolizji lub wypadku? Pamiętaj, że nie musisz zadowalać się tym co dobrowolnie da Ci ubezpieczyciel - masz prawo dochodzić pełni swoich praw. W Polsce prawie połowa poszkodowanych nawet nie próbuje dochodzić swoich praw. Często nawet osoby poważnie poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych nie zdają sobie sprawy, że ubezpieczyciel sprawcy powinien zrekompensować im doznane krzywdy i zwrócić wszystkie koszty związane z leczeniem. Jeżeli w wyniku wypadku odniosłeś szkody na zdrowiu, nie możesz wykonywać pracy, lub wymagasz długotrwałej rehabilitacji po wypadku to tym bardziej powinieneś walczyć o swoje prawa przed ubezpieczycielem czy sprawcą wypadku.
Zostawiła kluczyki w płaszczu na wieszaku w kawiarni. Auto ukradziono. SN: Możliwe odszkodowanie
Zostawiła kluczyki w płaszczu na wieszaku w kawiarni. Auto ukradziono. SN: Możliwe odszkodowanieSąd Najwyższy nie wykluczył możliwości wypłaty odszkodowania za kradzież samochodu, nawet jeżeli kierowca zostawił kluczyki w płaszczu na ogólnodostępnym wieszaku i dzięki temu doszło do kradzieży.
Rekordowa ściągalność kar za brak OC
Rekordowa ściągalność kar za brak OCW ubiegłym roku właściciele pojazdów zapłacili za brak OC rekordową sumę - łącznie blisko 26 mln złotych kar, czyli o ponad 10 mln złotych więcej niż rok wcześniej. To efekt coraz większej skuteczności Funduszu w ściganiu nieubezpieczonych. Od 1 stycznia 2014 roku pełna kara za brak OC, dla auta osobowego, wzrosła o 5 proc. - do 3360 złotych.
Liczba ubezpieczeń w Polsce nie rośnie, choć się bogacimy
FinanseSkłonność do zwiększenia sumy ubezpieczenia rośnie wtedy, gdy nawiedzają nas jakieś kataklizmy. Jeśli nic się nie dzieje, Polacy nie wykupują nowych ubezpieczeń.
Ubezpieczenie dla rodziców małych łobuziaków
Ubezpieczenie dla rodziców małych łobuziakówOsoby małoletnie, które nie osiągnęły 13 roku życia nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny. Za wyrządzone przez nich szkody powstałe w drodze do szkoły, w domu czy podczas zabaw na podwórku, odpowiadają ich rodzice, zgodnie z brzmieniem Kodeksu cywilnego (Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r., Dz. U. Nr 16, poz. 93, art. 426 w zw. z art. 427).
Kary za brak OC
Kary za brak OCWysokość kary za brak OC zależy od okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej i tak:

Samochody osobowe:

  • do 3 dni - 640 zł
  • do 14 dni - 1600 zł
  • powyżej 14 dni - 3200 zł

Samochody ciężarowe:

  • do 3 dni - 960 zł
  • do 14 dni - 2400 zł
  • powyżej 14 dni - 4800 zł

Ile kosztuje leczenie za granicą, czyli wypadek, choroba na wakacjach
FinanseMówiąc o kosztach leczenia za granicą, przy zakupie wakacyjnej polisy należy wziąć pod uwagę przede wszystkim koszty: wizyty ambulatoryjnej, hospitalizacji, zorganizowania pomocy i przewiezienia ubezpieczonego do kraju oraz koszty ratownictwa i poszukiwania (szczególnie ważne dla osób jadących w góry lub uprawiających sporty wodne). Są to najważniejsze aspekty ochrony ubezpieczeniowej, które powinny znaleźć się w ubezpieczeniu turystycznym.

PZU utworzy spółkę partnerską z PKO BP i przejmie BGŻ?
PZU utworzy spółkę partnerską z PKO BP i przejmie BGŻ?Narodowy ubezpieczyciel jest bliski stworzenia partnerskiej spółki z PKO BP, zainteresował się również kupnem BGŻ – wynika z informacji Dziennika Gazety Prawnej (DGP).

Na przełomie III i IV kw. tego roku PKO BP wybierze partnera do spółki joint venture na rynku bancassurance – zapowiada bank. Według naszych informacji największe szanse na to, by zostać partnerem PKO BP, ma obecnie największy polski ubezpieczyciel PZU. Spółka kierowana przez Andrzeja Klesyka mocno uaktywniła się na polu potencjalnych fuzji lub przejęć. Z informacji DGP wynika bowiem, że znalazła się także wśród zainteresowanych przejęciem banku BGŻ.
Już ponad 1,4 mln postaci zgadł Agent w kampanii PZU
Już ponad 1,4 mln postaci zgadł Agent w kampanii PZUKampania PZU „Agenci mocno pomocni”, która ruszyła dwa tygodnie temu, stała się jednym z hitów w polskim internecie. W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia strony www.mocnopomocni.pl Agent PZU zgadł już ponad 1,4 mln postaci (stan na godz 15.30), zadając internautom ponad 50 mln pytań.
Którzy ubezpieczyciele nie mają problemów z klientami?
Którzy ubezpieczyciele nie mają problemów z klientami?Odmowa wypłaty odszkodowania, zaniżone świadczenie czy opieszałość w postępowaniu likwidacyjnym – to najczęstsze zarzuty klientów wobec ogółu firm ubezpieczeniowych - twierdzi Rzecznik Ubezpieczonych. Nazwy jakich firm w tym kontekście pojawiają się w treści skarg najrzadziej?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 39,871 unikalne wizyty