26 Maj 2015
Nawigacja
Produkty PZU Życie
Produkty PZU
Produkty PZU Życie
Turystom w USA urodził się wcześniak. Potrzebują 130 tys. funtów.
FinanseMłodej brytyjskiej parze podczas wycieczki do USA przedwcześnie urodziło się dziecko. Komplikacje związane z porodem sprawiły, że rodzice i maluch muszą pozostać za granicą przez trzy miesiące. Nie mają na to środków, podobnie jak na rachunek ze szpitala. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w internecie. Na razie - z umiarkowanym odzewem.
Czy posiadasz wystarczająco wysoką ochronę swojego zdrowia?
Czy posiadasz wystarczająco wysoką ochronę swojego zdrowia?Suma ubezpieczenia, na jaką decydujesz się powinna zapewnić tobie odpowiednią kwotę na ewentualne leczenie. A czy wiesz, ile kosztuje choroba? Nasi koledzy z konkurencji (Amplico Life) poprosili niezależny zespół lekarzy specjalistów o przygotowanie takiego zestawienia. Zobaczcie, co z niego wynika:
Asystent z UFG pomoże po wypadku
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował bezpłatną aplikację "Na wypadek". Ten mobilny przewodnik asystuje kierowcy w stresującym momencie tuż po wypadku drogowym i pomaga zebrać niezbędne informacje - potrzebne przy likwidacji szkody u ubezpieczyciela. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na platformach Android oraz iOS.
Coraz trudniej kierowcom będzie ukryć brak OC
Policjanci otrzymali właśnie narzędzie, które umożliwia szybkie przesyłanie raportów z kontroli obowiązkowej polisy OC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zakończył wprowadzanie - systemu e-Zawiadomienia - dla komend w całej Polsce. Od 1 stycznia za brak ważnej polisy OC właściciel samochodu osobowego zapłaci do 3,5 tysiąca złotych kary.
Pieniądze za spalony samochód tylko z AC
Pieniądze za spalony samochód tylko z ACW ciągu kilku godzin w wyniku działania podpalacza na kilku gdańskich ulicach spłonęło 19 samochodów o wartości od 1,5 tys. do 150 tys. zł. Odszkodowanie za poniesione straty dostaną tylko ci kierowcy, którzy w momencie zdarzenia posiadali ubezpieczenie AC.
Oszczędzanie i ochrona ubezpieczeniowa
FinanseCzy połączenie ochrony ubezpieczeniowej i oszczędzania to dobry pomysł? Niektórzy mówią, by nie łączyć tych dwóch rzeczy. Zobaczmy więc jak to wygląda w praktyce. Przyjmijmy osobę w wieku 35 lat, która z jednej strony chce oszczędzać środki na czas jak już nie będzie pracować zawodowo. Z drugiej strony ma ma rodzinę - jest w związku, ma dzieci i chce je chronić. Gdyby naszej przykładowej osobie coś się stało, żeby jej rodzina nie została nagle bez środków do życia.
Statystyki ubezpieczycieli pokazują, że najwięcej szkód jest w lecie
Z życia PZUTrudno przewidzieć, czy letnia burza nie spowoduje szkód w naszym domu. Nie zgadniemy, czy zepsuta pralka sąsiada z góry nie zaleje nam mieszkania. Nawet najlepiej zabezpieczone mieszkanie może paść łupem złodzieja. Statystyki szkód mieszkaniowych pokazują, że rozkładają się one z różnym natężeniem w poszczególnych miesiącach. Dlatego warto ubezpieczyć dom i mieć spokój przez cały rok.
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczenia
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczeniaCoraz więcej osób rezygnuje z wykupienia ubezpieczeń przed wypadem za granicę. A wbrew powszechnemu przekonaniu europejska karta EKUZ nie gwarantuje pełnego dostępu do lekarza w państwach Wspólnoty.
Boimy się biedy, a nie zabezpieczamy przed nią rodziny
FinansePolacy niezbyt interesują się tematem ubezpieczeń na życie twierdząc, że nie potrzebują takiej ochrony. Z badań wynika jednak, że co drugi z nas boi się biedy. Często nie przychodzi nam do głowy, że w przypadku śmierci, problem ten może dotknąć naszych bliskich. Expander podpowiada, że o ubezpieczeniu na życie szczególnie warto pomyśleć , gdy w naszym życiu zajdą ważne zmiany - zaciągnięcie dużego kredytu, ślub, a zwłaszcza narodziny dziecka. Od takiego momentu spoczywa bowiem na nas dodatkowa odpowiedzialność.
Gdańsk: Spłonęły trzy samochody.
Gdańsk: Spłonęły trzy samochody.W nocy na jednym z parkingów przed blokiem mieszkalnym na gdańskiej Morenie doszczętnie spłonął samochód osobowy. W wyniku pożaru nadpalone zostały dwa zaparkowane w sąsiedztwie pojazdy. Policja wyjaśnia, czy doszło do podpalenia, czy był to samozapłon.
Cała branża ubezpieczeniowa we wspólnej kampanii
Cała branża ubezpieczeniowa we wspólnej kampaniiAż osiemdziesiąt procent polskich kierowców nie zdaje sobie sprawy, że siadając za kierownicą cudzego auta powinni upewnić się czy jego właściciel ma polisę OC - wynika z badań opinii publicznej, przeprowadzonych w minionym tygodniu*. Nie wiedzą, że kierowanie nieubezpieczonym pojazdem naraża ich na bardzo wysokie konsekwencje finansowe. Po raz pierwszy wszystkie działające w Polsce instytucje ubezpieczeniowe, łącznie z nadzorem finansowym, zjednoczyły siły i uruchamiają wspólną kampanię informacyjną w Internecie pod hasłem"Nie wstępuj w związek na który nie jesteś gotowy". Inicjatorem i głównym sponsorem kampanii jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, partnerami: Polska Izba Ubezpieczeń, Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Rzecznik Ubezpieczonych oraz Komisja Nadzoru Finansowego, jako partner honorowy.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 84,381 unikalne wizyty